כיצד מטפלים בבעיית איטום כאשר יש מזג אוויר חורפי

קודם כל נרגיע ונאמר שכן ניתן לאטום את הגג גם בימות החורף, אך עם זאת הליך זה יותר בעייתי ועל כן מומלץ להיות ערוכים לאיטום בימות הקיץ, ולא בחודש ספטמבר כפי שרבים נוהגים, אלא עדיף לבחור בחודשים הראשונים של הקיץ, וזאת על מנת למנוע סבל מהדיירים שבקומה העליונה, כך הם לא יסבלו מחום הגג שאטום בזפת, אלא יצליחו ליהנות מגג צונן. אם בוחרים לפעול בחודשים שבין יוני לאוגוסט, ניתן יהיה לדעת שהגג הספיק להתייבש ומצד שני שהגשם לא מאיים לפגום באיכות התוצאה.

הפתעות והתמודדות 

עם זאת לא תמיד ניתן להיות מתוכננים ותמיד יש הפתעות, על כן לא פעם מתעורר הצורך לאטום את הגג דווקא באמצע החורף. כיוון שהחורף הישראלי ידוע גם בלא מעט ימי שמש ואינו מתהדר בימי גשם רבים, הרי שכן ניתן למצוא את הזמן לעשות את הטיפול- במיוחד שמדובר בתחילת החורף. כמו כן אם מתגלה נזילה, יש לטפל בה בו במקום, ואז לא משנה מהם התנאים, כי אחרת הנזק רק יחריף. הקושי הגדול הוא שבאמצע הליך האיטום מגלים שהגג כבר ספג לתוכו רטיבות רבה עקב עבודה קודמת שאינה הייתה איכותית.

נושמי אוויר

כאשר מתגלה רטיבות בעת שלבי האיטום, יש לפתוח את השכבה הישנה ולעשות הפסקה של יום יומיים עד שהגג יתייבש. לחלופין יש סיטואציות יותר מאתגרות ולרוב הן יהיו בעיצומו של החורף. מדובר על רטיבות כלואה ועל חוסר ימים יבשים. שילוב זה עלול להוביל לרטיבות בתקרת הגג. עם זאת גם פה יש פתרון והוא התקנת "נושמי אוויר". "נושמי אוויר" מהווים פתחים שמותקנים על הגג, והם מאפשרים לאדי המים לצאת החוצה, להתנדף ולא להיאגר בצד השני של התקרה. עם זאת אם מדובר על גשמים רבים ועל חוסר הפוגה, אז כן יש לשקול את דחיית הטיפול לקיץ, ולטפל רק באופן נקודתי ולפי הצורך.

יתרונות וחסרונות תיקון נקודתי

אין להתווכח שתיקון נקודתי הנו מהותי וחשוב, אך גם יש לדעת שלא ניתן לקבל עליו אחריות, (אחריות מקבלים רק עבור תיקון מלא של הגג). בנוסף לאחר שהגשמים יירגעו, ייתכן ויהיה צורך לערוך את התיקון המלא ומכאן שמדובר על הוצאה כפולה. על כן אנשים בוחרים בתיקון זה רק כשברור שהוא אכן יפתור את הבעיה ושהוא הגורם לרטיבות.

בניית בית חדש

כאשר מדובר על בניית בית חדש, יש לתכנן מראש את מועד איטום הגג לפני שהגשמים מתחילים להופיע. אם היציקה חשופה לגשם, היא עלולה לעקב את שאר המשימות, כיוון שלא ניתן לצבוע תקרה רטובה ומשך זמן הייבוש יהיה ממושך. כך למשל אם בית חדש רוצף אך הגג לא נאטם, עלולים להתגלות נזקים לא מעטים. אחד מהפתרונות הוא פשוט להימנע מכך, או לחלופין להלחים על הגג שכבה שמטרתה לפזר אדים.

איטום גגות

נבנה ע"י בניית אתרים פתרונות אינטרנט

Google+