עיצוב מטבחים מודרנים

מטבחים מודרניים הם אחד הטרנדים הבולטים בשנים האחרונות בתחום עיצוב מטבחים, כשהדגש הוא על שילוב בין ציוד ואבזור המטבח לבין הפן הוויזואלי.
ראשית כל מטבח מודרני הוא כזה שכל הציוד בו - תנורים, משטחי עבודה, כיריים, קולטי אדים ,מדיח, מקרר וכו' - מתאפיין באיכות גבוהה, חדשנות ורמת גימור ללא פשרות. כך לדוגמה הכיריים עשויות להיות חשמליות או כיריים אינדוקציה, מדיח הכלים אינטגרלי (כלומר מוצב בתוך גומחה ייעודית, דבר התורם לחזותו של מטבח מעוצב), המקרר בעל מספר דלתות ומשטח העבודה עשוי חומר איכותי דוגמת גרניט או קוריאן.
 
במקביל מוקדשת תשומת לב כאמור גם למראה המטבח, בהתאם למגמות העדכניות ביותר בעיצוב מטבחים. בפרט נהוג להשתמש בקווים ישרים ונקיים המשדרים פשטות ומדגישים את רמתם הגבוהה של המרכיבים השונים במטבח, וכן ניכרת מגמה של בחירה בקונספט של אופן ספייס, כלומר מטבח שאינו מופרד משאר מרחבי הבית על ידי קיר או קירות.
 

הצבעים של מטבח מודרני

הצבעים המתאימים לעיצוב מטבחים מודרניים הם השחור, בעיקר בזכות היותו דומיננטי, והאפור המטאלי והכסף, בעיקר בזכות הבוהק היוקרתי שהם מקרינים על סביבתם. יחד עם זאת ישנם גם מטבחים מודרניים שבהם שולט הצבע הלבן, ובכל מקרה בשנים האחרונות אחת המגמות הבולטות בתחום עיצוב מטבחים אלה הוא שילוב גוונים חמימים יחד עם השחור, האפור והכסף הצוננים מטבעם: דלתות אדומות לארונות (או לחלקם), מקרר ירוק, גוף תאורה ססגוני וכו'.
 

השאלה הבלתי נמנעת בתחום עיצוב מטבחים: עם אי או בלי אי?

 
כשמדברים על עיצוב מטבחים, ובפרט אלה המודרניים, תמיד צצה השאלה הבלתי נמנעת: עם "אי" או בלעדיו.
ה"אי", כלומר משטח העבודה הנוסף הניצב באמצע המטבח (ושמשמש גם כמקום סביבו נוטים להתכנס בני הבית), מאפשר בחירה באופן ספייס ויחד עם זאת שמירה על הפרדה מסוימת בין המטבח לבין שאר המרחב שמסביבו. בנוסף, הכנת האוכל ושאר מלאכות המטבח מתבצעות בנוחות רבה יותר בזכותו, והוא תורם רבות גם לאסתטיקה - אולם ישנם מטבחים שעקב מגבלות מיקום מומלץ לוותר על ה"אי" למרות כל יתרונותיו, ובכל מקרה מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום עיצוב המטבחים.
 

בחירת משטח העבודה

למשטח העבודה חשיבות רבה במהלך עיצוב מטבחים מודרניים.
ההתלבטות העיקרית היא בין שלושה סוגי משטחים - נירוסטה, קוריאן וגרניט. הנירוסטה מנוכרת משהו ולפעמים אף עלולה ליצור מראה תעשייתי למטבח מודרני, אולם מצד שני היא עמידה באופן יוצא דופן כך שהיא פרקטית מאוד. אם בוחרים באופציה זו מומלץ למקם סביבה פריטים שישרו חמימות ויקהו את הניכור.
הקוריאן הוא משטח מלאכותי המדמה אבן טבעית ויתרונו הגדול הוא יופיו. מצד שני, מדובר במשטח שאינו עמיד לחום ועל כן ישנה המגבלה שאי אפשר להניח עליו סירים ומחבתות מייד אחרי שהורדו מהכיריים. הגרניט חזק, עמיד ויפה - אולם יקר, ומן הסתם גם זהו שיקול שיש לקחת בחשבון.
 

נבנה ע"י בניית אתרים פתרונות אינטרנט

Google+