קניית דירה ושיפוצה

שוק הנדל"ן הסוער בארץ וההבטחות הרבות בנוגע למחירים שעומדים לרדת (או לעלות אם שואלים את הפסימיסטים) מעמידים אנשים רבים בפני השאלה האם לקנות נכס חדש או נכס מיד שנייה ולשפצו. נקודות הבעד והנגד של שתי האפשרויות הללו הן רבות, אך במאמר זה נתמקד באפשרות של קניית דירה מיד שנייה.

מה עושים עם דירה מיד שנייה ומה האפשרויות העומדות בפניכם?

לאחר שבדקתם את מצב הדירה, מצב האיזור מבחינת חינוך, מבחינת שירותים קהילתיים, ערכתם בדיקת קרינה ביתית שהעלתה תוצאות סבירות ובדקתם מי השכנים שלכם, אתם מוכנים לחשוב על השלב הבא.

לרוב כאשר קונים דירה מיד שנייה תיאלצו לבצע שינויים בדירה על מנת שתתאים בדיוק לצרכיכם. אלו יכולים להיות שינויים מינוריים של החלפת ריהוט, מטבח, או שדרוג החצר, אך ישנה אפשרות שעל מנת שהדירה תעמוד בסטנדרטים המבוקשים, תיאלצו לשינוי מעט יותר מקיף ובתוכו גם שיפוץ הדירה.

למעבר לפרויקטי שיפוצים של אופק דיזיין לחצו

כיצד לתכנן את שיפוץ הדירה?

שיפוץ הדירה מתחלק למספר שלבים עיקריים:

1.      תכנון השיפוץ – כדאי מאד לשבת עם בעל מקצוע (אדריכל או שיפוצניק – תלוי בהיקף השיפוץ) ולבחון את האפשרויות העומדות בפניכם ואחריהן להכין תכניות מפורטות למהלך השיפוץ.

2.      אישור השיפוץ – במידה והשיפוץ שתכננתם יגרום לשינויים חיצוניים במבנה, יכול להיות שתזדקקו לאישור וועדת התכנון כדי להוציאו לפועל (במקרה כזה תהיו חייבים חתימה על תכניות של אדריכל או מהנדס. שינוי החוק בשנה האחרונה "רפורמת המרפסות" גרמה לכך כי ישנם שינויים שפעם היו זקוקים לאישור והיום ניתן לעשותם ללא האישור). במקרה כזה תחכו עד לקבלת האישור על מנת להתחיל בשיפוץ.

3.      בחירת החומרים – אם אתם עומדים לשנות ולשפץ דברים שונים בבית כדאי שבמהלך ההמתנה לאישור תתחילו בבחירת החומרים אותם תרצו לשלב בבית. ישנם אינספור חנויות ומגוון אינסופי של פריטים מהם תוכלו לבחור. אפשר ואף כדאי להתייעץ עם מעצב פנים, האדריכל המתכנן או השיפוצניק ולא רק בגלל ניסיונם – אלא בעיקר מכיוון שדרכם אולי תוכלו לקבל הנחה בחנויות מסוימות.

4.      השיפוץ עצמו – לאחר שבחרתם את כל החומרים, אנשי המקצוע וקיבלתם אישור לשיפוץ – הגיע הזמן לעשות בלאגן. שבירת קירות, החלפת רצפות, החלפת כלים סניטריים ועוד. קחו בחשבון כי הערכת הזמן של השיפוץ היא דבר שיכול להשתנות ולהתארך ולעיתים גם להתקצר.

עבודה מסודרת בתכנון ובביצוע היא המפתח לשיפוץ מוצלח, מהיר וללא בעיות. אל תיחפזו ואל תמהרו, קחו את הזמן שלכם ובחרו בתבונה.

 

ושיהיה בשעה טובה!

נבנה ע"י בניית אתרים פתרונות אינטרנט

Google+