מדריך לעיצוב הבית

מי מאיתנו לא רוצה שהבית שלנו יהיה ארמון המלוכה הפרטי שלו, חלקנו מצליחים להעביר את התחושה הזו באמצעות רהיטים, חלקנו באמצעות שטח. השאלה היא, כאשר הרוב בישראל צריך להתמודד עם שטח דירה קטן יותר, המאפיין דירות 3-3.5 חדרים ממוצעות, האם זה אומר שאנחנו צריכים "להתפשר"? ממש לא.

איך מעצבים את הבית בצורה נכונה? ובמיוחד, נכונה לנו.

  • הכניסה לבית  – כניסת הבית היא נכס, היא החלל הראשון הנגלה לכל מי שנכנס לביתכם, וככזה הוא החלל הראשון שיכול לגרום לאנשים לאהוב מאוד את הבית או לשנוא מאוד את הבית. כניסת הבית היא הרושם הראשוני שאנחנו תמיד מדברים עליו, ולרושם ראשוני אין מקום לפעם שניה. לכן, חשוב להשקיע באזור הכניסה לבית, הטיפ החשוב ביותר שנוכל להעניק לכם הוא, שמלבד הפן העיצובי אל תשכחו לחשוב פרודוקטיבי. תנסו לחשוב מה הפעולות שאתם מבצעים עם כניסתכם לבית, יש כאלו שמניחים את המפתחות, יש כאלו שמורידים את הנעליים, חשוב מאוד שהבית ישרת אתכם ולא ההפך.
  • נוף- לא לכל בית יש את הנוף המדהים הזה שאנחנו קוראים עליו בספרי העיצוב, במידה ואין לכם חלון הפונה לחוף ים או פרדסים ירוקים, מומלץ תמיד להדפיס תמונות של נוף שיעניקו את האווירה שתרצו להעניק לבית. אחד הרעיונות המקוריים להדפסת תמונות נוף הוא: לפני הדפסת התמונה (מומלץ להדפיס על קנבס) ניתן לבקש לחתוך את התמונה לכמה תמונות שיחברו יחד תמונה אחת גדולה, כאשר התמונה סטטית – לפעמים ההרגשה של הנוף הנשקף מתמונה שהודפסה באיכות גבוהה מהפנטת יותר מחלון פתוח.
  • רהיטים – לכל בית אפשר להכניס רהיטים בעלי אופי שונה, הרעיון העיקרי הוא לדעת להתאים את אופי הבית לאופי הרהיטים, במידה ובחרתם בקו עיצוב מודרני לבית ברור שרהיטים קלאסיים יראו קצת מוזר. אין הדבר אומר ששילובים קיצוניים עשויים לפגוע במראה הבית, נהפוך הוא, ישנם מקרים בהם שילובים עשויים להעניק לחלל מראה ייחודי אך גם כאן חשוב לתת חשיבות לפרקטיות וכמובן לטעמכם האישי כמו לקו העיצובי הכולל.
  • רצפה – אומרים שכל עוד הרצפה נקייה, הבית ייראה נקי לא משנה מה מסתתר מאחורי המסדרונות והחדרים, אבל אם אתם רוצים להרגיש את המרחב הגדול בבית (לא משנה כמה מטר רבוע יש) רצוי מאוד להתקין מרצפות עם כמה שפחות פרטים, ללא פרטים יכול להראות כל נקודת לכלוך, מה שיגרום לנו תמיד לנקות וכמובן, יראה לנו את הבית בצורה חלקה ונקייה מתמיד. במיוחד שלא משנה איזה ריצוף תבחרו, הרהיטים ייראו אחרת בכל סוגי המרצפות.
  • צבעים – למרות שאין גבול לצבעים שאפשר לצבוע איתם את הבית, רצוי מאוד לעבוד לפי צבעים נקיים ומתאימים לאופי הבית. לאופי הרהיטים. אין צורך לנסות להיות מיוחדים ולצבוע בעשרות צבעים בעוד שהרהיטים כולם בצבע חום פשוט.

פתרונות חיפוי – אפשרויות חיפוי הקירות בפנים הבית מגוונות, כאשר לצד אפשרויות כמו חיפוי דמוי פסיפס, שיש, עץ וחומרים אחרים, תוכלו לבחור להתקין לוחות חיפוי קירות hpl (פירוט אפשרויות החיפוי כאן). לוחות אלו אינם דוהים ושומרים על הגוון המקורי ועל החסינות שלהם. כמו כן, ניתנת אפשרות להזמין מראש ובהתאמה אישית לוחות עם הדפסים ואפקטים מיוחדים, כולל חירור CNC, הדפסה דיגיטלית של תמונות, כיתובים ועוד. בכל בחירת חומרי הגלם וסגנון החיפוי, חשוב לוודא את עמידותו לאורך זמן ולהתאימו לסגנון הכללי של כל חדר.

עיצוב הבית לפי הפנג שוואי

  • לפי הפנג שוואי ומעצבים רבים כאחד, ישנה עדיפות לא להכניס תמונות לחדרי השינה, אומרים תמיד שתמונות מסיחות את הדעת, ובחדרי השינה אנחנו לא רוצים להיות מוסחים, אנחנו רוצים לישון שינה רצופה ללא מחשבות מיותרות. אם כבר תמונות, אז תמונות קנבס עדינות של נוף, תמיד מומלץ להציב תמונות של המשפחה בסלון ובשאר החדרים, אבל לא בחדרי השינה.
  • מה בולט – מעצבים רבים ממליצים להבליט קיר אחד בבית, להפוך אותו למקדש של אמנות, למשל, לצבוע את כולו בצבע ירוק בהיר (צבע מרגיע לכל הדעות והמחקרים) ולהציב בו כסא ושולחן קטן (כפינת אוכל קטנה) באותם הצבעים, הדבר יבלוט לא משנה מהיכן תסתכלו, לא משנה כמה חדרים יש בבית. ייחודיות במקום אחד, גורמת לכל הבית להיראות מיוחד במינו.

דאגו תמיד לקחת בחשבון את הצרכים האישיים שלכם, הנוחות האישית שלכם הינה החלק העיקרי אם לא החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון כאשר חושבים על עיצוב הבית.
במרבית המקרים, תמיד מומלץ להתייעץ עם מעצב מקצועי שיכול לתכנן ולנצל את החלל שברשותכם בצורה הטובה והמתאימה ביותר עבורכם. עיצוב הבית מלכתחילה תלוי אך ורק בכם, האינטרנט קיים ונגיש עבורכם למען טיפים, לא למען התהליך עצמו.